PIELĘGRACJA SPECJALNA: kosmetyki z kwasami dla cery trądzikowej po 30 roku życia [4skin]

 

Od wielu lat borykam się z trądzikiem. W tej chwili moja cera jest w całkiem niezłej kondycji i nie widać po niej, że jest trądzikowa, ale nadal tak ją traktuję. Trądzik to choroba przewlekła, pewnie będę się z nią mierzyć jeszcze wiele lat. Obecnie trądzik mam w reemisji, ale nadal w mojej pielęgnacji jest sporo kosmetyków przeciwtrądzikowych.

  

Kosmetyki z kwasami dla cery trądzikowej po 30 roku życia


Całą swoją pielęgnację opisałabym jako delikatne codzienne oczyszczanie bez naruszenia warstwy hydrolipidowej oraz dużo pielęgnacji specjalnej opartej na kwasach. Mają one działanie złuszczające, oczyszczające, rozjaśniające. Stosuję je cały rok. 


W zależności od stanu mojej cery sięgam po różne kosmetyki z kwasami. W tym wpisie pokaże Ci takie, które stosuję regularnie, a także takie, które stosuję w pogorszeniu się stanu skóry. Owe pogorszenia mają miejsce w dwóch przypadkach: gdy jem za dużo niezdrowego jedzenia (chipsy, frytki, żelki, ciasteczka) i nadmiernego stresu. Wtedy żadne kosmetyki nie rozwiązują sprawy w 100%, ale pomagają zminimalizować straty, bo mam tendencję do rozdrapywania zmian. 




Intensywne serum niwelujące niedoskonałości Dermaquest Advanced DermaClear


Zacznę od dwóch kosmetyków, które już pokazywałam na blogu. Pierwszy to serum, które stosuję regularnie 2-3 w tygodniu. Pisałam o nim na początku roku, a w kosmetyczce mam od prawie roku. Po tak długim używaniu tego kosmetyku mogę stwierdzić, że  latem moja cera reaguje na nie jeszcze lepiej! Zimą była jednak wrażliwsza przez ogrzewania i czasem kosmetyk mnie piekł na twarzy. Obecnie moja skóra jest mniej wrażliwa i za każdym razem, gdy nałożę intensywne serum niwelujące niedoskonałości Dermaquest Advanced DermaClear (recenzja)  wygląda jeszcze lepiej. Jest jaśniejsza i ujednolicona, pory ściągnięte.  Jest to produkt, który jest rekomendowany po zakończonym leczeniu farmakologicznym. I absolutnie się z tym zgadzam. Jeżeli masz cerę, która posiada zaognioną fazę trądziku nie jest to produkt dla Ciebie. Kosmetyk ma również działanie przeciwstarzeniowe. 


Składniki aktywne: kwas salicylowy, glikolowy, azelainowy, mlekowy, niacynamid, ester retinolu

Link do produktu: intensywne serum niwelujące niedoskonałości Dermaquest Advanced DermaClear


kosmetyki-z-kwasami-dla-cery-tradzikowej-4skin

Dwufunkcyjny peeling oczyszczający Medik8 Pore Refining Scrub


Tu również przypomnienie o produkcie, o którym już pisałam na blogu zarówno w osobnej recenzji jak i wspomniałam o nim w ostatnich ulubieńcach. Dwufunkcyjny peeling oczyszczający Medik8 Pore Refining Scrub łączy w sobie moją ukochaną białą glinkę, kwasy i drobinki złuszczające. Po jednym użyciu cera jest niesamowicie gładka, oczyszczona i nie mam potrzeby nakładania po nim niczego nawilżającego. 


Składniki aktywne: kwas migdałowy, salicylowy, niacynamid, glinka biała 

Link do produktu: dwufunkcyjny peeling oczyszczający Medik8 Pore Refining Scrub




Płatki terapeutyczne z kwasem azelainowym Dermomedica Azelaic Pads


To mój pierwszy kosmetyk w formie płatków. Zaskoczyło mnie to, że w kartoniku znajduje się opakowanie z płatkami i buteleczka z płynem, który należy samodzielnie wlać do opakowania. Myślałam, że będą już nasączone, ale to taki trudny szczegół. Z rzeczy ważnych: formuła kosmetyku oparta jest na alkoholu. 


Płatki terapeutyczne z kwasem azelainowym Dermomedica Azelaic Pads są intensywne w działaniu i zależności od skóry producent zaleca różną częstotliwość stosowania. Sama stosuję je na twarzy  sporadycznie. Zazwyczaj wtedy kiedy mam nieco bardziej zanieczyszczoną twarz, a nie chcę mi się nakładać maski czy robić peelingu. Za sprawą pocierania wacikiem twarz jest od razu niesamowicie gładka. Po kilku chwilach pory są lekko obkurczone, a dzięki zawartości olejków eterycznych mam uczucie niesamowitej świeżości. Częściej płatki stosuje na plecach, gdzie skóra jest mniej wrażliwa. Gdy pojawiają mi się wypryski na plecach to ostateczny sygnał dla mnie, że muszę odstawić chipsy i ciasteczka. Płatki dobrze radzą sobie z przebarwieniami po rozdrapanych zmianach. 


Składniki aktywne: kwas azelainowy, ekstrakt z arniki, ekstrakt z ogórka, olejek eteryczny z lawendy i rozmarynu

Link do produktu: płatki terapeutyczne z kwasem azelainowym Dermomedica Azelaic Pads


platki-terapeutyczne-z-kwasem-azelainowym-dermomedica-azelaic-pads


Punktowy żel redukujący zmiany trądzikowej Hydropeptide Spot Correction Treatment


To kosmetyk na gorsze dni, który należy stosować bezpośrednio na zmiany, maksymalnie trzy razy w ciągu dnia. Ja sięgam po ten preparat, gdy moja twarz zaczyna się buntować na skutek za dużej ilości złego jedzenia i stresu. Gdy zjem sobie paczkę chipsów raz na tydzień nawet dwie to serum Dermaquest, o którym już wpominałam  trzyma twarz w ryzach. Jednak kiedy paczka chipsów wleci jednego dnia, potem drugiego dnia czekolada, a trzeciego poprawię zupką chińską no to moja skóra się buntuje i wrażam właśnie ten kosmetyk. 


Punktowy żel redukujący zmiany trądzikowej Hydropeptide Spot Correction Treatment jest w stanie cofnąć budujące się podskórne gule, zasuszyć małe ropne pryszczyki. Nie radzi sobie z zaskórnikami zamkniętymi, na szczęście takie mam niezwykle rzadko. Gdy zdarzy się tak, że za późno wdrożę ten kosmetyk, coś się wykluje i zacznę dłubać przy zmianie to stosowany na świeże ślady przyspiesza ich gojenie. Tylko uwaga: gdy zmiana jest świeżo rozdrapana to nałożenie kosmetyku powoduje szczypanie. Chociaż uważam, że to dobrze: kara za rozdrapywanie niedoskonałości powinna być większa, aby tego w ogóle nie robić. W sytuacjach ekstremalnych serum stosuję na całą brodę i czoło. 


Składniki aktywne: siarka koloidalna, l-arginina, kwas mlekowy, filtrat z fermentacji ryżu, ekstrakt z wierzbówki, niacynamid 

Link do produktu: punktowy żel redukujący zmiany trądzikowej Hydropeptide Spot Correction Treatment


punktowy-zel-redukujacy-zmiany-tradzikowej-hydropeptide-spot-correction-treatment



Podsumowanie


Kosmetyki z kwasami są stałym elementem mojej kosmetyczki. Oczywiście nie stosuję ich wszystkich naraz. Gdy wieczorem robię peeling lub stosują płatki złuszczające na twarz nie nakładam już serum z kwasami. Taka samo, gdy stosuję serum 2 dni pod rząd to trzeciego dnia robię sobie przerwę i nie robię też w tym czasie peelingu. Balans i obserwacja skóry to przepis na zadbaną cerę.


Wpis stanowi materiał reklamowy sklepu 4skin. To miejsce, gdzie kupisz wiele profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała oraz włosów, a także makijażu.




Cześć! Mam na imię Ewa. Mój blog to miejsce, gdzie pokazuję kosmetyki, głównie te do pielęgnacji. Moja skóra długo zmagała się z trądzikiem, obecnie mam 32 lata i nadal jest ona problematyczna. Nie szaleję z makijażem, kocham beże i brązy. Czasem przełamię to czerwienią, ale bez przesadyzmu;) Uwielbiam pięknie pachnące wnętrza i kawę z mlekiem. Mam nadzieję, że zostaniesz tu na dłużej!

4 komentarze:

  1. Nie mam problemów z trądzikiem, ale polecę dalej :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja również nie mam takich problemów, ale lubię kosmetyki z kwasami 😀

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kwasy są bardzo wszechstronne w swoim działaniu:)

      Usuń

Dziękuję za komentarz! Odpowiadam na każdy i bardzo sobie cenię kontakt z moimi Czytelnikami. Komentować mogą tylko zalogowane osoby.

Nie jest to jednak miejsce na wklejanie linków, wiem jak trafić na stronę autora komentarza. Wszystkie wiadomości z linkami usuwam i nie odwiedzam takich blogów. Jeżeli chcesz, abym odwiedziła Twoją stronę napisz mi maila lub wiadomość na Instagramie.