LENTIVU: powrót do okularów 3 lata po zabiegu laserowej korekcji wzroku

 

Stało się to czego się obawiałam: po 3 latach od zabiegu Lentivu wracam do noszenia okularów. Z jednej strony jest mi strasznie smutno, z drugiej strony brakowało mi okularów na nosie, choć wolałabym zerówki. 


Zanim jednak przejdę do sedna wpisu przypominam wszystkie posty, jakie napisałam o laserowej korekcji wzorku Lentivu:    
Wada wzroku po 3 latach od zabiegu laserowej korekcji wzroku LentivuŹle widzieć zaczęłam jakoś rok temu na przełomie jesieni i zimy. Poprzedniej zimy też tak miałam, ale lekarz powiedział, że mam przemęczone oczy. Faktycznie więcej zaczęłam je nawilżać, odłożyłam telefon i było ok. Jednak od długiego czasu było to za mało. Miałam problem, aby odczytać nazwy alejek w sklepie, a prowadzenie auta zaczynało być bardzo niekomfortowe. 


Poprzednią kontrolę wzorku u lekarza prowadzącego mnie po zabiegu miałam wiosną 2022 i na kolejną miałam się pojawić za 2-3 lata, ale w te wakacje uznałam, że czas jednak się pojawić wcześniej. Na początku byłam u randomowego lekarza u siebie w mieście, zalecił okulary, więc umówiłam się do swojej lekarki prowadzącej, aby mieć jej opinię. 


lentivu-powrot-do-okularow-3-lata-po-zabiegu-laserowej-korekcji-wzroku
Ostatecznie wada wzorku wyszła mi na poziomie: OP -0.75 i cylinder -0.5, OL -0.25. To co usłyszałam od lekarki prowadzącej to informacja, że przy tak dużej wadzie wzorku jak moja (-8.5 i -9) pogorszenia wzorku się zdarzają. Obecnie moja wada wzroku nie jest wielka, dostałam receptę na okulary, ale nie mam też ich nosić non stop. Mam je zakładać do prowadzenia auta, gdy światło jest słabe lub gdy oczy są już zmęczone. Teraz, gdy szaruga za oknem zakładam je też do pracy przy komputerze, bo słabiej widzę. Latem częściej chodziłam bez, bo w pełnym słońcu widzę nadal bardzo dobrze.


Przy tak niewielkiej wadzie nie ma mowy też o ponownym zabiegu. Staram się ograniczyć korzystanie z telefonu i komputera, nawilżać oczy i zobaczę co będzie za rok. Jeżeli wada się posunie znacznie to jest wtedy możliwość wykonanie ponownego zabiegu, o ile ponownie się zakwalifikuję. Mam nadzieję jednak, że wada nie powrócić do tej przed zabiegiem. PodsumowanieCzy mimo tego, że znowu muszę nosić okulary żałuję zabiegu laserowej korekcji wzorku Lentivu? Nie. Obecnie nadal funkcjonuje bez okularów np. mogę iść na basen bez obawy. Wada wzorku jest niewielka w porównaniu od czego wychodziłam (-8,5 i -9). Pracuję nad ograniczeniem korzystania z telefonu i mam nadzieję, że wada nie posunie się dalej. A i najważniejsze: po zabiegu laserowej korekcji wzorku Lentivu nie można nosić soczewek, w grę wchodzą tylko okulary!Cześć! Mam na imię Ewa. Mój blog to miejsce, gdzie pokazuję kosmetyki, głównie te do pielęgnacji. Moja skóra długo zmagała się z trądzikiem, obecnie mam 32 lata i nadal jest ona problematyczna. Nie szaleję z makijażem, kocham beże i brązy. Czasem przełamię to czerwienią, ale bez przesadyzmu;) Uwielbiam pięknie pachnące wnętrza i kawę z mlekiem. Mam nadzieję, że zostaniesz tu na dłużej!

2 komentarze:

  1. Miejmy nadzieję, że dalej się już nie pogłębi, tego Ci życzę z całego serca. Też się o to boję, ale mam też okulary do czytania. Trzymaj się <3

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz! Odpowiadam na każdy i bardzo sobie cenię kontakt z moimi Czytelnikami. Komentować mogą tylko zalogowane osoby.

Nie jest to jednak miejsce na wklejanie linków, wiem jak trafić na stronę autora komentarza. Wszystkie wiadomości z linkami usuwam i nie odwiedzam takich blogów. Jeżeli chcesz, abym odwiedziła Twoją stronę napisz mi maila lub wiadomość na Instagramie.